Co roku żądacie ode mnie wiersza,
choć temat jest jak świat stary-
Święta Bożego Narodzenia-
i cała ich oprawa:
która choinka piękniejsza,
czyja smaczniejsza potrawa.
A konkurencja wciąż młoda-
ja nie nadążam, wysiadam!
Na Boga i Dziecię jego-
ja wypisuję się z tego!
Ach, gdzież te dziecięce czasy,
gdy smakowały święta
i ludzkim głosem mówiły
nie tylko zwierzęta...
Nadeszła era "klikania",
wirtualne życzenia i esemesy
z dzieciątkiem w tle,
w żłobie... ja się w tym gubię,
choć przecież święta te lubię.
Tyle frustracji z powodu
jednej kolacji?
Mimo to, a raczej dlatego,
Wesołych Świąt Ci życzę,
na Twą wyrozumiałość liczę
i z chórem anielskim drę ryja:
wiwat Józef, wiwat Maryja
i Jezus mały,
pan świata wspaniały.
WIERSZYKI NA KAŻDĄ OKAZJE
środa, 4 stycznia 2012
BOŻE NARODZENIE
WESOŁYCH ŚWIĄT
Usiądź wygodnie, rozejrzyj się po kątach,
zobacz jak mama po domu się krząta.
Zapach choinki w powietrzu się unosi,
Mikołaj wszystkim już prezenty roznosi.
Razem czekamy na pierwszą gwiazdkę,
wraz z jej blaskiem Wigilia się zacznie.
Wszyscy zasiadamy do wspólnej wieczerzy
dwanaście potraw na stole już leży.
Tego dnia razem się spotykamy,
Przy choince wspólnie kolędy śpiewamy
i nawzajem wszyscy sobie życzenia składamy.
Ja Ci życzę dużo szczęścia i miłości,
szacunku, zdrowia, spokoju i radości.
By te święta były dla Ciebie wyjątkowe,
a kolejne dni coraz bardziej kolorowe.
zobacz jak mama po domu się krząta.
Zapach choinki w powietrzu się unosi,
Mikołaj wszystkim już prezenty roznosi.
Razem czekamy na pierwszą gwiazdkę,
wraz z jej blaskiem Wigilia się zacznie.
Wszyscy zasiadamy do wspólnej wieczerzy
dwanaście potraw na stole już leży.
Tego dnia razem się spotykamy,
Przy choince wspólnie kolędy śpiewamy
i nawzajem wszyscy sobie życzenia składamy.
Ja Ci życzę dużo szczęścia i miłości,
szacunku, zdrowia, spokoju i radości.
By te święta były dla Ciebie wyjątkowe,
a kolejne dni coraz bardziej kolorowe.
BOŻE NARODZENIE
Subskrybuj:
Posty (Atom)

