środa, 4 stycznia 2012

BOŻE NARODZENIE

Co roku żądacie ode mnie wiersza,
choć temat jest jak świat stary-
Święta Bożego Narodzenia-
i cała ich oprawa:
która choinka piękniejsza,
czyja smaczniejsza potrawa.
A konkurencja wciąż młoda-
ja nie nadążam, wysiadam!
Na Boga i Dziecię jego-
ja wypisuję się z tego!
Ach, gdzież te dziecięce czasy,
gdy smakowały święta
i ludzkim głosem mówiły
nie tylko zwierzęta...
Nadeszła era "klikania",
wirtualne życzenia i esemesy
z dzieciątkiem w tle,
w żłobie... ja się w tym gubię,
choć przecież święta te lubię.
Tyle frustracji z powodu
jednej kolacji?
Mimo to, a raczej dlatego,
Wesołych Świąt Ci życzę,
na Twą wyrozumiałość liczę
i z chórem anielskim drę ryja:
wiwat Józef, wiwat Maryja
i Jezus mały,
pan świata wspaniały.


BOŻE NARODZENIE


Kiedy gwiazdka zabłyśnie na niebie
każdy złoży życzenia od siebie,
łamiąc się opłatkiem nawzajem
każdy wtedy ciepło podaje.
Tak prosto do serca słowami
ze świątecznymi życzeniami.
I siadamy do stołu wokoło
kolędy śpiewamy wesoło,
choinka migocze lampkami
przybrana kolorowymi bombkami

WESOŁYCH ŚWIĄT

Usiądź wygodnie, rozejrzyj się po kątach,
zobacz jak mama po domu się krząta.
Zapach choinki w powietrzu się unosi,
Mikołaj wszystkim już prezenty roznosi.
Razem czekamy na pierwszą gwiazdkę,
wraz z jej blaskiem Wigilia się zacznie.
Wszyscy zasiadamy do wspólnej wieczerzy
dwanaście potraw na stole już leży.
Tego dnia razem się spotykamy,
Przy choince wspólnie kolędy śpiewamy
i nawzajem wszyscy sobie życzenia składamy.
Ja Ci życzę dużo szczęścia i miłości,
szacunku, zdrowia, spokoju i radości.
By te święta były dla Ciebie wyjątkowe,
a kolejne dni coraz bardziej kolorowe.


BOŻE NARODZENIE


W Betlejem mieście Zbawiciel się rodzi...
Niech się wam, mili, najlepiej powodzi.
Niech wam służy szczeście o każdej godzinie.
I niech was dobrego nic w życiu nie minie.